Archiv pro den: 21. 6. 2017

Žákovský triatlon a duatlon

Ve středu 15. června 2016 se uskutečnil žákovský triatlon a duatlon, jehož se zúčastnilo 33 žáků, 10 triatlonistů a 23 duatlonistů. Soutěž již tradičně organizovala základní škola. Závodníky čekalo nejprve 100 metrů plavání, poté 6 km jízda na kole a na závěr zhruba 1 km běh, duatlonisté absolvovali pouze jízdu na kole a běh.

Počasí hrozilo co chvíli spustit na hlavy závodníků proudy vody, nakonec se ale umoudřilo a s pořádnou sprchou vyčkalo až po skončení závodu.

Tři nejlepší soutěžící v každé kategorii si odnesli medaili, diplom a věcnou cenu. Věcné ceny zajistili sponzoři, medaile byly zakoupeny z dotace poskytnuté Plzeňským krajem v rámci projektu Ve zdravém těle zdravý duch. Nejrychlejším triatlonistou byl Jonáš Junek z 9. třídy, mezi duatlonisty dosáhl nejlepšího času Zdeněk Sloup z 8. třídy. Sportovního ducha v sobě nezapřela Nina Kováčiková, která po kolizi na startu cyklistické části upadla a odřela si koleno, přesto vyrazila na trasu a ošetřit se nechala až po doběhnutí do cíle. Velký obdiv sklidila teprve sedmiletá Lucie Burešová, která zvládla absolvovat všechny tři disciplíny náročného závodu a obsadit krásné 2. místo v kategorii mladších žákyň. Stejného úspěchu dosáhl mezi mladšími duatlonisty její spolužák Jan Ryba.

Poděkování patří všem závodníkům, sponzorům i „realizačnímu týmu“.

Přimdský delfín – družstva

Delfn_-_drustva_4Dne 21. června 2016 se naposledy sešli v přimdském bazénu „delfíni“ ze základních škol v  Boru a Přimdě, aby změřili své síly v závodu družstev o pohár provozovatele přimdského bazénu. Družstva tvořili žáci 4. – 9. tříd, vždy jedna dívka a jeden chlapec za každý ročník. Úkolem závodníků bylo uplavat trať 50 m co nejrychleji, výsledky byly bodovány. Nejúspěšnější byli plavci z našeho družstva Přimda „A“, kteří o jediný bod porazili družstvo ZŠ Bor a odnesli si nejen pohár za první místo v soutěži, ale též onen vytoužený putovní pohár provozovatele přimdského bazénu. Na třetím místě skončilo neúplné družstvo Přimda „B“. Nejrychlejšími závodníky byli Marián Jágrik a Michaela Křižková (oba z Boru).

Delfn_-_drustva_1Poděkování patří Plzeňskému kraji a sponzorům za zajištění hodnotných cen pro soutěžící a provozovateli přimdského bazénu, panu Josefu Langmajerovi, za poskytnuté zázemí.