Připomínka významných dat

Ve čtvrtek 7. května si žáci 2. stupně připomněli 70. výročí od konce 2. světové války. Nejprve zhlédli film s válečnou tematikou, nechyběly ani krátké dokumenty o konci války na Tachovsku – pochody smrti či bombardování Tachova. O všem, co děti viděly, mohly poté diskutovat se svými vyučujícími, kteří se jim snažili zodpovědět všechny zvídavé dotazy. Následně děti ve skupinkách vytvářely plakáty s informacemi o událostech druhé světové války, které by nikdy neměly být zapomenuty.

V pondělí 11. května si žáci 6. až 9. třídy připomněli Den Evropy, který se slaví 9. května. První dvě hodiny žáci připravovali v osmi družstvech prezentaci vybraného evropského státu na velký papír. V následujících dvou hodinách proběhla soutěž družstev pojmenovaných po osmi evropských zemích. Děti měly za úkol představit zemi, kterou reprezentovaly, a ukázat svou práci za předchozí dvě hodiny, dále musely prokázat a uplatnit všeobecné znalosti o Evropě. Po vědomostní části čekal žáky turnaj v přehazované, kde vyhrálo družstvo 9. třídy reprezentující Španělsko.  To se nakonec umístilo za družstvem Řecka, představovaným dívkami ze 7. třídy.