Velikonoce ve škole

Nadcházející velikonoční svátky si ve středu 25. března připomněli také žáci druhého stupně. Během projektového dne nazvaného Velikonoce si oživili nejen naše české tradice, ale seznámili se i se způsobem oslavy Velikonoc v jiných zemích. Namísto dopoledního vyučování tak pletli pomlázky, barvili vajíčka, zdobili je voskem, vyráběli různé velikonoční dekorace a pekli velikonoční dobroty, mezi nimiž nechyběly anglické bochánky „hot cross buns“ či německá „Osternester“ (jakési věnečky z kynutého těsta s obarveným vajíčkem uprostřed).

Tři hodiny práce pak vystřídala zábava v podobě velikonoční stezky přírodou, na niž se postupně vydávala družstva jednotlivých tříd. Stezka vedla ulicemi Přimdy směrem k mariánské kapličce pod hradem a kolem bývalé školy v přírodě zpět k budově školy základní. Na trase je čekala celkem čtyři zastavení s úkoly: hod kroužkem na cíl, hledání ukrytých vajíček, … Za splnění každého úkolu získávala družstva indicie k vyluštění tajenky. Ta je nakonec dovedla k sladkému pokladu skrytému v ředitelně školy.

Spokojené tváře dětí svědčily o tom, že projektový den se vydařil.

Velikonoce