Přimdský betlém na Pražském hradě

V loňském roce namalovalo osm děvčat z 8. a 9. ročníku velký deskový obraz vánočního betlému, který zdobil po čas Vánoc náměstí na Přimdě. Letos v říjnu jsme toto výtvarné dílo přihlásili do soutěže „O nejkrásnější vánoční betlém“, již vyhlásil Pražský hrad pod záštitou slečny Kateřiny Zemanové. Náš betlém se umístil mezi deseti nejkrásnějšími díly z celé České republiky a byl vystaven v reprezentačních prostorách Pražského hradu.

Autorky betlému se svým dílem

3. prosince 2019 se žákyně loňského 8. a 9. ročníku (Olga Frančáková, Veronika Frančáková, Zuzana Jirková, Nina Kováčiková, Amélie Šístková, Ludmila Šístková) zúčastnily slavnostního vyhlášení soutěže O nejkrásnější vánoční betlém. V této soutěži se betlém z Přimdy dostal mezi 10 nejhezčích betlémů z celé České republiky a byl vystaven při adventních dnech otevřených dveří reprezentačních prostor Pražského hradu 30. 11. 2019 – 3. 12. 2019. S děvčaty jela do Prahy paní ředitelka Mgr. Marcela Husáková a paní učitelka  Bc. Veronika Tichá. Součástí slavnostního vyhlášení byla i prohlídka reprezentačních prostor Hradu. V každém sále si účastníci poslechli, jak se tyto prostory využívaly dřív a jak se využívají dnes. Na konci prohlídky děvčatům manželka prezidenta republiky, paní Ivana Zemanová, předala dárky v podobě knihy a pamětního listu. Pro zúčastněné bylo připravené drobné pohoštění.

Poděkování patří Kolowratovým lesům, které náš betlém do Prahy dopravily.

Náš betlém na Pražském hradě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *