Google classroom

Děkujeme za registraci žáků do Google učebny.

Každý zaregistrovaný žák obdržel přihlašovací údaje pro přihlášení do Google učebny.

Pro práci v Google učebně je zapotřebí použít webový prohlížeč nebo aplikaci Učebna pro Android zařízení, případně je možné použít zařízení od firmy Apple.

1.) Postup ve webovém prohlížeči.

Doporučujeme používat na Vašem počítači více webových prohlížečů, například Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera tak, aby účet do Google učebny mohl být použit výhradně v jednom prohlížeči a soukromé Google účty (emaily) v druhém. Nebudete pak muset Google účty přepínat při vstupu do učebny (pokud nedojde k přepnutí na školní žákovský účet, učebna bude prázdná a žák se nebude moci přihlásit do své třídy).

Webové prohlížeče můžete stáhnout například na stránkách www.stahuj.cz

Do webového prohlížeče zadejte tuto adresu: classroom.google.com/

a klikněte na modré tlačítko, které je v červeném kroužku.

Objeví se přihlášení do Google.

Přihlašte se pomocí registračních údajů, které vám byly sděleny.

Po zadání jména a hesla vyskočí informace o novém účtu. Klikněte na modré tlačítko Přijmout!

Po prvním přihlášení budete vyzváni ke změně hesla. Heslo zvolte tak, aby mělo alespoň osm znaků, velké písmeno a číslo.

Pokud heslo zapomenete je možné si zažádat o jeho změnu na emailu skola@zsprimda.cz. Do předmětu zprávy napište „změna hesla, vaše jméno a příjmení, třída, do které chodíte“.

Po změně hesla vyskočí nabídka k uložení hesla. Můžete si nechat heslo uložit do webového prohlížeče a při příštím přihlášení již heslo zadávat nemusíte.

Klikněte na modré tlačítko POKRAČOVAT.

V následujícím kroku vyberte možnost JSEM STUDENT!

Po vybrání své role uvidíte předměty ve své třídě, do kterých se zapíšete modrým tlačítkem Zapsat se.

Jako první se zapište do Cvičné třídy, na které si vyzkoušíte, jak se pracuje v Google učebně.

Po zapsání se do Cvičné třídy můžete kliknout na cvičný test. Případně se k testu dostanete i přes políčko Práce v kurzu.Po kliknutí na test se otevřou informace o daném testu, klikněte na formulář Google s názvem Cvičný test!

Myší vyberte správné odpovědi. „Všimněte si, že v testu jsou kolečka a čtverečky. Kolečko znamená jen jednu možnou odpověď, čtvereček více možných odpovědí“.

Po vyplnění testu klikněte na tlačítko Odeslat! Je možné kliknout na Pošlete mi kopii mých odpovědí. Tato volba je na vás.

Po odeslání testu je možné kliknout na Zobrazit skóre. Tím se zobrazí správné a špatné odpovědi a celkový počet bodů získaných v testu.

Po vypracování a odeslání testu (úkolu) můžete stránku ve webovém prohlížeči zavřít. Znovu si otevřete stránku classroom.google.com/

Po přihlášení do učebny si můžete vybrat další úkol v daném kursu či se zapsat do jiného předmětu (v učebně zvaný „kurz“) a splnit další úkoly, nebo prostudovat studijní materiály v daném předmětu. Jednotlivé vyučovací předměty („kurzy“) jsou vždy označeny názvem třídy a vyučovacího předmětu (např. 2. třída – Český jazyk).

Nebo můžete kliknout na symbol devíti teček v pravém rohu stránky. Zde vidíte přístup do vašeho emailu (ikonka Gmail), můžete si zobrazit kalendář s úkoly a termíny vypracování zadaných úkolů, nebo se vrátit do učebny. Další zajímavá věc v nabídce je program Meet. Tento program umožňuje online rozhovor se skupinou, nebo s učitelem. O jeho zapojením do výuky online budete informováni emailem spolu s návodem, jak v tomto programu pracovat.

Stává se, že Google omylem vyhodnotí  přihlášení do Google učebny jako ohrožení vašeho účtu. Poté vyskočí toto okno s CAPTCHA, barevný kód je třeba správně opsat, abyste se do svého účtu mohli přihlásit. Když se barevný kód správně neopíše, změní se na jiné slovo. Pokud tabulka vypadá jako na druhém obrázku, je třeba znovu vyplnit heslo, které se automaticky smaže z políčka Zadejte heslo, a poté opsat barevný kód. Poté klikněte na modré tlačítko Další a přihlásíte se do Google učebny.

2.) Postup v mobilní aplikaci.

V aplikaci Obchod Play na zařízení Android, nebo pomocí aplikace App Store na zařízení s iOS (Apple) si nechte vyhledat aplikaci Google Classroom a nainstalujte si ji do zařízení.

Pozor! První přihlášení je možné až po předchozím přihlášení ve webovém prohlížeči.

Spusťte aplikaci a přihlašte se do ní pomocí vašich přihlašovacích údajů, které jste obdrželi při registraci.

Zde uvidíte vaši třídu a máte možnost se do třídy zapsat.
Po zapsání se do třídy vidíte zadané úkoly. Klikněte na Cvičný test.

Po kliknutí na cvičný test se zobrazí informace o úkolu. Klikněte na přílohu Cvičný test.

Vyzkoušejte si Cvičný test. Na jeho konci je tlačítko Odeslat. Po jeho kliknutí bude test odeslán učiteli.

Jak vidíte, postup v aplikaci je podobný jako práce ve webovém prohlížeči.