Matematika – 1. třída

Vážení rodiče,

nechceme na dálku probírat nové učivo v matematice ani v českém jazyku. Jsme si totiž vědomi toho, že by děti mohly získat nesprávné návyky, které by se obtížně odstraňovaly.

Testy a úkoly budou proto zaměřeny na opakování a procvičování učiva, které bylo probráno ještě ve škole. Nové učivo bude rozloženo do období, kdy se žáci vrátí do školy a dále na začátek nového školního roku.

Jsme se vědomi, že 1. třída je nejdůležitější a že děti budou celý život získané návyky používat. Chceme mít jistotu, že veškeré učivo bude správně zafixováno a nebude dětem v dalším životě dělat problémy. Vše s dětmi doženeme – nebojte se. Jen chceme, aby se v životě nevymlouvaly, že se to v 1. třídě špatně naučily.

Vás prosíme, procvičujte s dětmi již probrané učivo – počítání do 20, sčítání a odčítání bez přechodu 10.

Olga Pulchartová – třídní učitelka

Marcela Husáková – ředitelka

2. týden

PS – str. 11- cv. 2, 3, 4, str. 12 – cv. 1, 2, 3, 4, 5, 6,  str, 13 – cv. 1, 2, 3, 4, str. 14 – cv. 1

1. týden

Vypracovat pracovní list: Matematika a řešit další podobné příklady.