Český jazyk – 2. třída

3. týden

Dobrý den všem,

je tu další týden bez školy a proto přicházím s novými úkoly.

V pondělí 23. 3. na ČT 2 v pořadu Učítelka vysílali český jazyk pro 2. ročník psaní souhlásek – párové souhlásky. Bylo by dobré pustit si ho na Déčku v počítači, protože se nám to hodí do dalšího učiva.

Budeme přeskakovat – nelekněte se – práce je na 14 dní – postupně

Párové souhlásky

Slovo si musíme říct vždy ve tvaru, kdy za souhláskou je samohláska (A, E, I, O, U)

Např. zub – zuby, hřib – hodně hři

Učebnice: str. 96 – 102

Pracovní sešit: str. 18 – 24

Pracovní listy

(Zdroj: https://www.zkola.cz/pracovni-listy-k-porozumeni-textu-a-naprave-cteni/)

Rozhodni-co-je-pravda-6

Spoj-čarou-otázku-se-správnou-odpovědí

2. týden

Zdravím všechny druháčky i jejich rodiče,

máme za sebou víc jak týden karantény a já doufám, že jste všichni zdraví. Také doufám, že pomalu pracujete na úkolech, které jsem vám zadala.

Český jazyk můžete procvičovat na webových stránkách www.proskoly.cz, přístupová hesla máte v žákovské knize.

Nezapomeňte prosím každý den číst.

Pokud byste něčemu nerozuměli nebo potřebovali s něčím pomoci, neváhejte a zavolejte.

1. týden

• pracovní sešit I. díl – dodělat str. 38 – 40