Přírodověda – 5. třída

3. týden

Zopakujte si v učebnici na str. 46 – 49 třídění živých organizmů.

Vaším úkolem bude vytvořit na toto téma (třídění živých organizmů) LAPBOOK.

Co to vlastně je? Lapbook je taková 3D kniha, která obsahuje informace a zajímavosti na dané téma. Tato kniha obsahuje různé vámi vyrobené kapsičky, skládačky atd., kde jsou ukryté informace. Pokud doma nemáte barevné papíry, nevadí, postačí bílý papír a pastelky. 🙂 Vašim nápadům se meze nekladou a velikost knihy ponechám na vás. Kniha však musí obsahovat všechny čtyři základní skupiny organizmů! 🙂 Přeji příjemnou zábavu při tvoření.

Zde máte video pro inspiraci – https://www.youtube.com/watch?v=pJJjxsLmDYk

Protože si každý z vás v hodinách INF založil e-mail (pokud již svůj mail neznáte, prosím o založení nového), byla bych ráda, kdyby mi každý sám (žák 5. ročníku) zaslal fotografii svého LAPBOOKU na můj e-mail porazikovak@seznam.cz. Pokud si nebudete vědět rady s vložením fotografie do mailu, můžete mne kontaktovat na WhatsAppu či na mailu 🙂

Po návratu do školy se mi svým lapbookem osobně pochlubíte. 🙂

V dalších týdnech budete svůj e-mail hojně využívat.

2. týden

Pracovní sešit – vystřihněte HÁDANKY na str. 35, pokud to bude možné, tak si je zahrajte. J Na str. 37 vypracujte cv. 6 (pouze to spojování)

Učebnice str. 46 – 49: pořádně si vše pročtěte a udělejte si zápisky do sešitu.