Německý jazyk – 9. třída

V případě potřeby cokoli vysvětlit je možné kontaktovat vyučující na mailu andelvaleckova@zsprimda.cz nebo po předchozí domluvě na Skype (skola.primda). Veškeré učivo společně shrneme a případně dovysvětlíme, co bude třeba, po návratu do školy.

Vzhledem k tomu, že návrat do školy je zatím v nedohlednu, prosím o elektronické odevzdání vypracovaných úkolů. Hotové úkoly prosím naskenujte nebo nafoťte a odešlete na mail: andelvaleckova@zsprimda.cz. Nezapomeňte prosím v mailu uvést, kdo úkol odevzdává.

Termíny odevzdání úkolů:

• úkoly zadané do 8. dubna prosím odevzdat do čtvrtka 9. dubna 2020

Děkuji předem, opatrujte se

Jana Anděl Valečková

Učivo do 8. dubna

Vyplňte pracovní list k tématu Škola a třída: Unsere Schule und Klasse

Další pracovní listy k tématu Škola a třída (zdroj: https://de.islcollective.com/deutsch-daf-arbeitsblatter/suche/schule):

In der Klasse

Pokud byste někdo potřebovali některý pracovní list vytisknout, je možné si jej vyzvednout ve škole kterýkoli pracovní den dopoledne.

Poslední úkol k tématu škola je vytvořit plakát (stačí ve formátu A4) s názvem Unsere Schule. Nakreslete školu (jakoukoli, nemusí to být zrovna ta naše), pomůcky (penál, kružítko, učebnici atd.) a pojmenujte je. Připište alespoň 4 krátké věty o škole (např. Naše škola je malá. Učíme se němčinu. atd.). Hotový plakát mi prosím také naskenujte nebo nafoťte a pošlete mailem.

WocaBee

Na stránce wocabee.app si můžete procvičovat slovíčka k tématu škola, jsou tam rovněž připraveny 4 testy na slovíčka, které budou aktivní vždy v určitý den:

• Schulfächer – 24. března od 8:00 do 20:00
  • Schule 1 – 26. března od 8:00 do 20:00
  • Schule 2 – 2. dubna od 8:00 do 20:00
  • Schule 3 – 7. dubna od 8:00 do 20:00

Chválím všechny, kteří pilně procvičovali slovíčka ve Wocabee a vyplnili první dva testy! Jste šikulové, mám z vás radost! Známky dostanete po návratu do školy.