Český les – místo, kde žiji

Projekt: Český les – místo, kde žiji, reg. č. CZ.1.07/1.1.30/02.0004

Základní škola Přimda se zapojila jako jedna z partnerských škol do projektu „Český les – místo, kde žiji“, který realizuje Základní škola Poběžovice. Na projektu spolupracují čtyři partnerské školy: ZŠ Poběžovice, ZŠ Blížejov, ZŠ Bělá nad Radbuzou a ZŠ Přimda. Cílem je seznámit žáky blíže s krajinou našeho domova – Českým lesem – a motivovat je k životu ve zdejším regionu i v budoucnu. 

V rámci projektu bude vytvořena publikace „Český les – místo, kde žiji“, k níž pak vzniknou ještě pracovní listy pro žáky (Manuál k publikaci „Český les – místo, kde žiji). Vznikne rovněž zpěvník s písněmi z našeho regionu. Dalším výstupem projektu budou filmy o jednotlivých zajímavých lokalitách v oblasti Českého lesa. Materiál pro vytvoření filmů získají žáci při exkursích, jichž se v průběhu projektu zúčastní. Kromě toho proběhne též soutěž o nejzajímavější fotografii, již žáci na svých výpravách za krásami okolní krajiny pořídí. Žákovské fotografie budou vystaveny – v podobě fotoexpozice – ve všech zúčastněných školách. 

Naše škola vytipovala 6 zajímavých lokalit v oblasti Tachovska, které budou zpracovány v publikaci a které budou moci navštívit žáci všech partnerských škol. Jedná se o: Přimdu, Dianu, Rozvadov, Třemešné pod Přimdou, Lesnou a okolí, Pavlův Studenec a okolí. 

Žáci se také seznámí s fungováním samospráv ve svých obcích, setkají se se zastupiteli, kterým budou moci (formou prezentace) přednést své náměty, co by chtěli do budoucna v obci změnit. Tak si vyzkoušejí, jak by se v budoucnu mohli podílet na podobě obce, v níž žijí. 

Projekt je určen žákům druhého stupně.