CLIL across the borders – enjoy and learn

Registrační číslo projektu: 2019-1-CZ01-KA229-061391

V září 2019 jsme zahájili práci na novém projektu financovaném z programu Erasmus+ KA229 nazvaný CLIL across the borders – enjoy and learn. Na projektu spolupracují čtyři školy: Základní škola Přimda (Česká republika),   Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mielżynie (Polsko), Základná škola A. Sládkoviča ve Sliači (Slovensko) a OŠ „Despot Stefan Visoki“ z Despotovacu (Srbsko). Tři z partnerů, kteří na projektu spolupracují, jsou „staří známí“ z projektu WATER, který jsme ukončili v říjnu 2019. Nováčkem v projektu je srbská škola.

Cílem projektu je zapojení metody CLIL (využití cizího jazyka i v nejazykových předmětech) do různých vyučovacích předmětů: matematiky, dějepisu, zeměpisu, přírodopisu, fyziky, chemie, informatiky, pracovních činností, národních jazyků a literatury, tělesné, výtvarné a hudební výchovy.

Projekt je dvouletý, žáci během něj budou tvořit různé výukové materiály, pracovní listy, videa a prezentace, které budeme následně využívat při vyučovacích hodinách. Během projektu se budou moci jeho účastníci rovněž osobně setkat v rámci tzv. vzdělávacích aktivit.

Veškeré výstupy projektu sdílíme v TwinSpace, které je zatím neveřejné.

Návrh CLIL across the borders - enjoy and learn uživatele Jana Anděl Valečková