Entdecke Polen mit Bolek und Lolek

Jednalo se o česko-polský projekt založený na německé soutěži Die Deutschen und ihre östlichen Nachbarn. Tématem soutěže bylo tentokrát Polsko, průvodci projektem se nám proto stali Bolek a Lolek. Při hodnocení soutěže získali naši žáci cenu v kategorii komiksy. Slavnostní předávání cen se bude konat v červenci v Bamberku.
V rámci projektu se žáci nejprve představili (natočili krátká videa), vytvářeli komiksy s postavičkami Bolka a Lolka, seznámili partnery s typickými vánočními a velikonočními zvyky, společně namalovali středověké šindele, malovali obrázku jako polský umělec Nikifor, vytvořili polsko-bavorskou zahrádku a deskovou hru o Bolkovi a Lolkovi.
Do projektu se zapojili žáci 8. ročníku.
Zde je odkaz na TwinSpace projektu.

BolekBolek und LolekLolek

Entdecke Polen mit Bolek und LolekEntdecke Polen mit Bolek und LolekEntdecke Polen mit Bolek und Lolek

Náš projekt byl úspěšný - v bavorské soutěži Die Deutschen und ihre östlichen Nachbarn - Wir in Europa obdržel 2. místo. Díky tomu se dva naši žáci - Jan Chavík a Kristián Halla - mohli 23. - 25. července 2019 zúčastnit slavnostního předávání ocenění v Bamberku. Setkali se zde rovněž se svými dvěma kamarádkami z Polska.

Entdecke Polen mit Bolek und LolekEntdecke Polen mit Bolek und Lolek

Entdecke Polen mit Bolek und Lolek

Projekt získal národní certifikát kvality, který převzali zástupci naší školy z rukou primátora Plzně Mgr. Martina Baxy, radní Plzeňského kraje Mgr. et Mgr. Lucie Kantorové a vedoucí odboru školního vzdělávání DZS Mgr. Pavly Šabatkové dne 4. října 2019 v plzeňském Centru robotiky.