eTwinning 2020-21

Projekty 2020 - 21

• Když se Zemi špatně dýchá, zavolá si pomocníka
  • Ach du liebe Zeit - war denn früher alles besser?

Evropská konference eTwinning

CLASSROOM IN ACTION: Adressing CLIMATE CHANGE with eTwinning

plakát

Ve dnech 22. - 24. října 2020 se konala Evropská konference eTwinning, jejímž tématem byla Třída v akci: Propojení klimatických změn s eTwinningem. Kvůli současné pandemii koronaviru se uskutečnila online, což jí ale na kvalitě nijak neubralo.

Ve čtvrtek odpoledne mohli účastníci v živém přenosu sledovat představení projektů, které získaly Evropské ceny eTwinning. Mezi oceněnými měla své zastoupení i Česká republika - projekt Wonderland paní učitelky Renaty Večerkové z Kroměříže získal Evropskou cenu eTwinning v kategorii 7 - 11 let. Blahopřejeme!

Konference byla slavnostně zahájena v pátek dopoledne. Poté následovala Interaktivní vzdělávací aktivita, při níž měli účastníci konference rozdělení do 33 skupin vytvořit příspěvky do společného online časopisu.

Každý z účastníků měl možnost zúčastnit se v průběhu pátku a soboty čtyř workshopů dle vlastního výběru. Zaměřeny byly na téma konference, byly velmi inspirativní a vedli je zkušení učitelé. V přestávkách mezi workshopy se mohli zájemci zapojit do různých tvořivých aktivit (mohli si např. zacvičit jógu, vyrobit roušku atd.).

Konference byla slavnostně zakončena v sobotu 24. října odpoledne. Vydařila se na výbornou, všichni zúčastnění si z ní odnesli spoustu nových námětů a aktivit, které budou moci využívat jak při výuce, tak při projektové práci.

Tematická konference pro eTwinningové školy: SHARED LEADERSHIP: towards an eTwinning School approach

plakát

Vzhledem k tomu, že naše škola obhájila titul "eTwinningová škola", dostala ředitelka školy, Mgr. Marcela Husáková, a paní učitelka Jana Anděl Valečková, jež je zároveň ambasadorkou eTwinningu, možnost zúčastnit se Tematické konference eTwinningových škol, která se uskutečnila ve dnech 12. - 14. listopadu (z důvodu epidemie koronaviru byla organizována online). Díky konferenci měly obě vyučující možnost nasbírat nové zkušenosti, jež využijeme jak při výuce, tak v další projektové práci.

Kurs profesního rozvoje pro školy z venkovských regionů: The Mediating Role of eTwinning in Small School Communities

plakát

Ve dnech 21. - 23. dubna 2021 se konal online kurs profesního rozvoje pro učitele z malotřídních škol a malých škol ve venkovských regionech. Z naší školy se jej zúčastnila Mgr. Jana Anděl Valečková, která tak měla příležitost sdílet své zkušenosti s kolegy z výše uvedených škol zapojených do eTwinningu a eTwinningu Plus. V průběhu tří dnů konference měli účastníci možnost navázat vzájemné kontakty, zúčastnit se tří odborných workshopů a seznámit se s příklady dobré praxe ze zahraničí.