Ach du liebe Zeit – War denn früher alles besser?

logo

Projekt „Ach du liebe Zeit! – War denn früher alles besser?“ vznikl na základě 68. ročníku Evropské soutěže, již vyhlašuje konference ministrů školství jednotlivých německých spolkových zemí. Mottem letošního ročníku bylo Digitální EU – a TY?! (Digital EU – and YOU?!). Na projektu jsme spolupracovali s partnery z Polska, Slovinska a Německa. Cílem projektu bylo porovnat dětství dnešních dětí s dětstvím jejich rodičů a prarodičů (škola, povinnosti, hry,…). Do projektu se zapojili žáci 7. ročníku, naprostí začátečníci v němčině. Přestože do jejich práce zasáhlo uzavření škol způsobené pandemií koronaviru, pokračovali v práci online při distanční výuce, projekt se jim podařilo zdárně dokončit. Náš projekt byl úspěšný a stal se jedním z 22 eTwiningových projektů, které byly v soutěži za jejich kvalitu oceněny: 68. Europäischer Wettbewerb.

Žáci postupně plnili jednotlivé aktivity projektu – vytvoření avatarů a krátké představení se, návrh a volbu projektového loga, představení našich škol. Poté byli rozděleni do čtyř mezinárodních týmů, v nichž plnili zadané úkoly: týmy 1 a 2 – povinnosti dětí, týmy 3 a 4 – škola dříve a dnes; tým 1 – historie her, tým 2 – hry v hodinách němčiny jako cizího jazyka, tým 3 – dětské hry na ven, tým 4 – hudební a rytmické hry,… Žáci rovněž vytvořili vlastní jednoduché komiksy. Ze všech projektových výstupů jsme vytvořili společnou elektronickou knihu o projektu:

kniha

Ach, du liebe Zeit!