Öko-Insel… Unser Traumwohnort in Europa

logo

Krátkodobý projekt „Öko-Insel… Unser Traumwohnort in Europa“ navázal na projekt „Ach du liebe Zeit! – War denn früher alles besser?“, který jsme ukončili na jaře. Na projektu jsme spolupracovali se stejnými partnery jako v projektu „Ach du liebe Zeit! – War denn früher alles besser?“ Tématem projektu byly ekologie a udržitelný rozvoj. Do projektu se zapojili žáci, kteří navštěvují úterní odpolední ERAklub, tedy zájemci z 6., 7. a 9. ročníku. Komunikačním jazykem projektu byla němčina, ale po domluvě s partnery jsme úkoly plnili i v našich národních jazycích, což umožnilo zapojení i mladších žáků (šesťáků), kteří se dosud němčinu neučí.

Žáci pěti partnerských škol postupně plnili jednotlivé aktivity projektu – představili se prostřednictvím mluvících avatarů, ve sdíleném nákresu vytvořili společnou mapu ostrova, navrhli a zvolili jeho vlajku, rozhodli, kdo bude na ostrově žít, jaké tam mají být instituce (lékař,…), popisovali počasí na ostrově, svůj oblíbený strom, zvíře, barvy květin, vytvořili hry na procvičování nové slovní zásoby. Věnovali se rovněž zdravému stravování, společně vytvořili bio-obchod Eko-Oaze. Žáci rovněž vytvořili pohlednice a zaslali je poštou svým partnerům. Na závěr jsme projekt společně zhodnotili. Na projektu jsme začali pracovat v době distanční výuky, dokončili jsme jej po návratu do školy.

Výstupem projektu je e-časopis, který popisuje jednotlivé projektové aktivity:

logo