Zelene vse moje obleke so…

Na projektu Zelene vse moje obleke so / Grün sind alle meine Kleider / Green are all my clothes / Zelené je všechno moje oblečení (Naša drevesa eTwinning / Unsere eTwinning-Bäume / Our eTwinning trees / Naše eTwinningové stromy) pracovali žáci navštěvující ERAklub. Většinu aktivit projektu jsme museli realizovat při distanční výuce - žáci plnili úkoly buď samostatně doma, nebo pak společně při online schůzkách klubu.

Na projektu jsme spolupracovali s OŠ Cerkno (Slovinsko), OŠ Idrija (Slovinsko) a Neue Mittelschule Weitensfeld (Rakousko)

Projekt byl zaměřen na stromy v okolí našich škol a domovů. Společným komunikačním jazykem projektu byla němčina, ale vzhledem k tomu, že se do práce zapojili začátečníci v němčině a žáci, kteří se německý jazyk dosud neučí, využívali jsme pro tvorbu výstupů i naše národní jazyky (češtinu a slovinštinu).

Žáci měli za úkol představit se, vyfotografovat stromy v okolí našich škol v jednotlivých ročních obdobích, společně vytvořili česko-slovinsko-německý slovníček, vyhledávali přísloví o stromech, tvořili krátké básně,... Na závěr jsme projekt společně zhodnotili.

Společným výstupem projektu je elektronická kniha s jednotlivými aktivitami:

Bäume-EBOOK

Publish at Calameo