Tradície / Tradice / Tradycje

logo

Česko-slovensko-polský projekt Tradície / Tradice / Tradycje vznikl na podzim 2021 na Slovanském semináři v Brně.

Tématem projektu byly tradice našich tří slovanských zemí. Žáci se společně věnovali různým svátkům a oslavám, které si během roku připomínáme, jako např. sv. Martina, advent, Vánoce, Tři krále, masopust, Velikonoce,... Žáci kreslili k tradičním svátkům obrázky do projektu Rok na vsi, který vyhlásilo na letoční rok Muzeum Českého lesa v Tachově. Vyměnili jsme si vánoční a velikonoční přání i drobné dárečky. Uskutečnili jsme také společnou vánoční online hodinu. Připomněli jsme si také Den eTwinningu. Naším společným výstupem je kniha elektronická kniha pověstí Legenda o Lechu, Czechu i Rusie, i nie tylko....

Book titled 'Legenda o Lechu, Czechu i Rusie, i nie tylko....'

Read this book made on StoryJumper

Na závěr jsme projekt společně zhodnotili.

Na projektu spolupracovali žáci z 1. i 2. stupně základní školy, zapojeni do něj byli také žáci se specifickými vzdělávacími potřebami, jednalo se tedy o projekt inkluzivní.

Veškeré výsledky naší práci a výstupy projektu sdílíme v TwinSpace, které však není veřejné.